DERİN VEN TROMBOZU

DERİN VEN TROMBOZUDerin ven trombozu(DVT); pulmoner emboli(PE) gibi ciddi sonuçlara neden olan, uzun süre hareketsiz kalan veya ameliyat geçiren hastalarda sıklıkla görülebilen bir komplikasyondur. kompresyon dvt ve PE engellemek için kullanılan yöntemlerden biridir, aralıklı pinömatik kompresyon cihazlar insanları hayati tehlike yaratan derin bir tromboz (DVT) oluşmasını engellemek için tasarlanmış bir cihazdır. Bu cihazlar büyük cerrahi operasyon geçirmiş, uzun süre yoğun bakımda veya evde haraketsiz kala bilecek hastalar için DVT riskini azaltan cihazlardır. DVT ve PE hastalar da ölümcül veya fleç gibi ciddi sorunlar yarata bilir. 


DVT ve PE riskini azaltmak için kullanılan yöntemlerden biri aralıklı pinömatik kompresyon dur. Uygun bir manşet vasıtası ile sıkıştırma sağlayacak şekilde çalışır, böylece haraketsiz kalan uzvun  toplar damarda ki kapakları içinde kanın birikmesi ve pıhtı oluşumu engellenir DVT – PE riski azaltılır. Derin ven trombozunun etkilerinden kaçınmak için batı ülkelerinde ilaç yanında tedavinin de bir parçasıdır. hastane ve kişisel kullanım gibi alanları olan cihazlar dır, bu cihazlar sayesinde DVT riskinin %30 oranında azaldığı tespit edilmiştir, bazı hastalarda özellikle iç kanama olan hastalarda DVT yi önlemek için kan sulandırıcı kullanımı sakıncalı olacağından DVT pompası kullanımı daha da hayati olmaktadır.


Derin ven trombozu (DVT); pulmoner emboli (PE) gibi ciddi sonuçlara neden olan, uzun süre hareketsiz kalan ve ameliyat geçiren hastalarda sıklıkla görülebilen bir komplikasyondur. Derin ven trombozu, damar duvarındaki lokal travma, hiperkoagülabilite ve kan akımında oluşan daralma vb. nedenlerle özellikle derin venlerinde tromboz oluşumu ile meydana gelmektedir. DVT ameliyat sonrası dönemde sıklıkla ortaya çıkan bir sorundur. Geçirilen cerrahi operasyonun türü, enfeksiyon varlığı ve ameliyat sonrası hareketsizlik süresi DVT riskini önemli ölçüde artırmaktadır. Özellikle büyük cerrahi operasyon geçiren hastalarda (kalça/diz protezi, omurilik yaralanması vb.); ameliyat sonrası uzun süren yatak istirahatı gibi nedenler DVT riskinin artmasında etkili olmaktadır. Cihaz uygun sıkıştırma sağlayacak şekilde çalışır hastada ayak uzvuna 120mmHg , bacak uzvuna 40-60 mmHg basınçlarda kompresyon yapar ve basınç değeri ayarlanabilir, böylece toplar damardaki kanın pıhtılaşmasını engellemektedir. Derin ven trombozunun etkilerinden kaçınmak için bireyler ve sağlık çalışanları için değerli bir kaynak olarak kullanılmaktadır. Ameliyat sonrasında kullanılan bu cihaz sayesinde DVT riskinin %30 oranında azaldığı tespit edilmiştir.

DVT AYAK MANŞONU

DVT AYAK MANŞONU

DVT MANŞONU.REUSABLE  CUFF.MEDİUM MODEL FİYATIDIR .FARKLI BOYLARDA FİYAT DEĞİŞİKLİĞİ VARDIR. TE..

DVT MANŞONU

DVT MANŞONU

DVT MANŞONU.REUSABLE  CUFF.MEDİUM MODEL FİYATIDIR .FARKLI BOYLARDA FİYAT DEĞİŞİKLİĞİ VARDIR. TE..

DVT MANŞONU

DVT MANŞONU

DVT MANŞONU.REUSABLE  CUFF.MEDİUM MODEL FİYATIDIR .FARKLI BOYLARDA FİYAT DEĞİŞİKLİĞİ VARDIR. TE..

Showing 1 to 3 of 3 (1 Pages)